استاندار تهران با اشاره به اقدامات مطلوب در آسایشگاه سالمندان کهریزک از فوت ۳۷ نفر در این آسایشگاه از ابتدای شیوع کرونا تاکنون خبر داد.

به گزارش خبر معتبر به نقل از پایگاه اطلاع رسانی استانداری تهران، انوشیروان محسنی بندپی عصر امروز در جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان در مورد میزان بازپروری معتادان اظهار داشت: بر اساس آمار نگهداری معتادین در مراکز بازپروری در مقایسه با مدت مشابه سال قبل ۵۱ درصد کاهش داشته و اگر واگذاری مراکز بهاران زودتر از جانب شهرداری اتفاق می افتاد شاهد این روند نبودیم.
 
وی ادامه داد: در استان تهران به لحاظ آسیب های اجتماعی یا شیوع بیماری کرونا وضعیت زرد، سفید و قرمز وجود ندارد؛ چراکه به دلیل پیوستگی و نزدیکی شهرستان های استان به مرکز شاهد شرایط یکسان از حیث شیوع بیماری در شهرستان های استان هستیم.
 
استاندار تهران سپس در مورد وضعیت استان تهران خاطرنشان کرد: اگر در تهران به دلیل شیوع کرونا وضعیت زرد است قطعا همه شهرستان های استان نیز وضعیت زرد دارند.
 
محسنی بندپی همچنین تصریح کرد: از زمان شیوع کرونا در استان تهران در مرکز نگهداری سالمندان کهریزک تنها ۳۷ نفر از این عزیزان بر اثر کرونا فوت شدند.