معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه مطالعات، امکان سنجی مسیر و نقشه‌های اجرایی متروی تهران - پردیس به اتمام رسیده، گفت: کار ساخت متروی تهران به پردیس طی جدول زمانبندی حدود چهار سال است.

به گزارش خبر معتبر ،ظهر امروز حبیب الله طاهرخانی معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت مادر تخصصی عمران شهرهای جدید کشور طی بازدیدی از پروژه های در دست احداث مسکن مهر پردیس در جمع خبرنگاران در خصوص زمان تکمیل این پروژه ها، اظهار کرد: خوشبختانه در تمام جبهه‌های مسکن مهر فعالیت‌ها با تمام توان و قوا درحال انجام است و پیمانکاران در حال فعالیت هستند.

وی گفت:  به زودی نیز افتتاحیه بزرگی در پردیس خواهیم داشت و امیدواریم بخش عمده مسکن مهر پردیس امسال افتتاح شود.

معاون وزیر راه و شهرسازی افزود: این نوید را به مردم میدهیم که علی رغم زمان طولانی که برای دریافت مساکن مهر خود صرف کردند تمام کارها با کیفیت و متریال خوب در حال ساخت است. عامل نقص برخی پروژه‌های در بازدید امروز نیز بی‌توجهی برخی پیمانکاران بود که رفع خواهد شد.

طاهرخانی کشور، در خصوص زمان آغاز ساخت متروی تهران پردیس، بیان کرد: مطالعات، امکان سنجی مسیر و نقشه‌های اجرایی متروی تهران – پردیس به اتمام رسیده و اعتبار اجرایی آن در بودجه سنواتی دیده شده است.

وی تصریح کرد: کار ساخت متروی تهران به پردیس طی جدول زمانبندی حدود چهار سال است که به طور حتم این پروژه امسال شروع و با اعتبار حدود چهار هراز و سیصد میلیارد تومان و با مشارکت یک شریک، اعتبارات شرکت عمران و منابع عمومی دولت به سرانجام خواهد رسید.

مدیرعامل شرکت مادر تخصصی عمران شهرهای جدید کشور در خصوص اینکه استاندار اعلام کردند که مسکن ملی در پردیس ساخته نمی‌شود، گفت: مسکن ملی در پرند بار اصلی اقدام ملی را بر دوش خواهد کشید.

طاهرخانی افزود: بیشترین مسکن ملی استان تهران در پرند ساخته می‌شود و در پردیس نیز بر اساس طرح جامع قبلی و در محدوده‌های مصوب گذشته تعداد معدودی مسکن ملی ساخته می‌شود.

وی ادامه داد: هیچ الحاقی در قالب مسکن ملی در پردیس نخواهیم داشت و تعداد محدودی ثبت نام مسکن ملی در این شهر اجرا خواهد شد.

معاون وزیر راه و شهرسازی اضافه کرد: ساخت مسکن ملی در پردیس منتفی نیست بلکه بحث استاندار تهران در خصوص و ناظر بر این موضوع بوده که افزایش محدوده در پردیس نداشته باشیم.