استاندار تهران گفت: ۴ روستای بخش کن تا پاییز امسال از نعمت گاز بهره مند می‌شوند.

به گزارش خبرمعتبر از تهران، انوشیروان محسنی بندپی عصر یکشنبه در آئین گاز رسانی به روستاهای بخش کن در شهرستان تهران اظهار داشت: سنگان آخرین روستای استان تهران به سمت البرز است که اهالی آن از نعمت گاز بهره مند شدند و ۴ روستای شهرستان تهران تا اوایل پاییز از نعمت گاز بهره مند می‌شوند.

محسنی بندپی افزود: منطقه گاز رسانی شده در روستای سنگان که از مناطق صعب العبور در شهرستان تهران است به لحاظ انجام عملیات اجرایی بسیار زمان بر بود.

وی با اشاره به اینکه گاز یکی از پیشران‌های توسعه محسوب می‌شود گفت: امیدوارم با روشنایی گاز شاهد ایجاد امید در جامعه روستایی به ویژه در شهرستان تهران باشیم.

استاندار تهران با بیان اینکه اعتبارات ارزش افزوده فصل نوینی را در توسعه متوازن در روستاها رقم زد بیان داشت: در حالی که در بدترین شرایط اقتصادی کشور به سر می بریم اما تسهیلات کم بهره برای اشتغال روستاییان در نظر گرفته شد تا از مهاجرت روستاییان به شهرها جلوگیری شود و مشوقی برای روستاییان باشد و همچنین با ایجاد اشتغال رونق در روستاها حفظ شود.

محسنی بندپی عنوان کرد: باید پیشران‌های توسعه در روستاها فراهم شود و قبل از زمستان ۴ روستای شهرستان تهران و در مهرماه سال جاری گاز رسانی می‌شوند.

  • منبع خبر : مهر