فرماندار شهرستان قرچک گفت: با فعالیت مجدد ۸ واحد دامپروری تعطیل در قرچک، ۵۴۵ تن به ظرفیت تولید سالانه گوشت قرمز این شهرستان افزوده شد.

به گزارش خبر معتبر – بهمن خطیبی فرماندار قرچک، در جلسه کارگروه کشاورزی قرچک که درمحل فرمانداری این شهرستان تشکیل شد اظهار کرد: شهرستان قرچک از ۴۴ واحد دامپروری شیری و ۸۷ واحد پرورش دام پرواری برخوردار است که در این واحدها از ۵۶۸ رأس دام شیری و ۱۲ هزار رأس دام گوشتی نگهداری می‌شود.
وی تصریح کرد: دامداران شهرستان قرچک سالانه هزار و ۷۰۰ تن گوشت گوساله و ۲ هزار و ۵۰۰ تن گوشت گوسفندی تولید و روانه بازار مصرف می‌کنند.
وی اظهار کرد: یکی از مهمترین برنامه‌های شهرستان قرچک در راستای تحقق شعار جهش تولید، فعال کردن مجدد واحدهای دامپروری تعطیل است که با تلاش صورت گرفته، ۸ واحد راکد از ابتدای امسال تا کنون راه‌اندازی و فعالیت مجدد خود را آغاز کرد.
وی تصریح کرد: با راه‌اندازی این هشت واحد، ۵ هزار و ۴۵۰ رأس دام سنگین به مجموعه دام‌های شهرستان افزوده شد و تولید سالانه گوشت نیز ۵۴۵ تن افزایش یافت.
خطیبی میزان اشتغال این ۸ واحد راکد را ۴۵ نفر به صورت مستقیم اعلام کرد.
وی همچنین از رشد ۱۳۵ درصدی صدور پروانه تأسیس گلخانه در قرچک خبر داد.
فرماندار قرچک افزود: ایجاد گلخانه، یکی از مهمترین سیاست‌های دولت در تحقق اهداف برنامه‌های اقتصاد مقاومتی است چرا که با احداث گلخانه علاوه بر افزایش تولید و ایجاد فرصت‌های شغلی پایدار، در مصرف منابع آبی صرفه جویی شده و کنترل بیماری و آفات زراعی نیز بهتر انجام می‌شود.
وی گفت: به منظور حمایت از سرمایه‌گذاران و تولیدکنندگان بخش‌های مختلف کشاورزی، دامپروری، صنعتی، در شش ماهه نخست امسال، صدور پروانه تأسیس گلخانه نسبت به تعهد شهرستانی تعریف شده، حدود ۱۳۵ درصد رشد داشته است. 
وی اظهار کرد: تعهد شهرستان قرچک در ایجاد گلخانه در سال جاری، ۷.۵ هکتار است که تا کنون بیش از ۱۰ هکتار مجوز برای تأسیس گلخانه صادر شده است.
خطیبی افزود: با حذف بروکراسی اداری، تسهیل امور و همراهی تمامی دستگاه‌ها، شرایط مناسبی برای دریافت پروانه فعالیت و احداث گلخانه به وجود آمده و این امر نویدبخش شرایط مناسب برای توسعه بخش کشاورزی قرچک است.
قرچک با بیش از ۲۷۰ هزار نفر جمعیت در ۳۰ کیلومتری جنوب‌شرق تهران واقع شده است.
قرچک بیش از ۵ هزار هکتار اراضی زراعی دارد.