رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری دماوند از رفع تصرف ۷ هزار مترمربع اراضی ملی واقع در پلاک‌های ساران و حصار بالای این شهرستان خبر داد.

 به گزارش خبر معتبر از دماوند- جمشید جویبار رییس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری عصر شنبه در جمع خبرنگاران از رفع تصرف ۷ هزار مترمربع اراضی ملی واقع در پلاک‌های ساران و حصار بالای این شهرستان خبر داد.

جویباری افزود: در ادامه اقدامات قانونی برای باز پس گیری اراضی ملی، این اراضی تصرف شده در اجرای تبصره ذیل ماده ۵۵ قانون حفاظت از جنگل‌ها و مراتع و با حضور عوامل یگان حفاظت منابع طبیعی شهرستان دماوند و همکاری نیروی انتظامی از ید متصرفان خارج و به دولت بازگردانده شده است.

وی ادامه داد: همزمان با رفع تصرف از این اراضی، تمامی دیوار کشی و فنس کشی‌ها و مستحدثات ایجاد شده بر روی این اراضی مورد تخریب قرار گرفت.

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری دماوند عنوان داشت: نقش مشارکت مردم در امر حفاظت از عرصه‌های ملی بسیار پر اهمیت است که بر همین اساس از عموم مردم درخواست می‌شود تا هنگام مراجعه به طبیعت ضمن مراقبت از عرصه‌های جنگلی و مرتعی، در صورت مشاهده هرگونه تخریب، تصرف و آتش سوزی‌های احتمالی مراتب را فوراً از طریق شماره ۱۵۰۴ به یگان حفاظت منابع طبیعی اطلاع دهند.