دماوند- جانشین رئیس پلیس راه شرق استان تهران با اشاره به اینکه کمربند ایمنی ۴۰تا ۶۰درصد از آسیب تصادفات را کاهش می‌دهد گفت: ۸۲ درصد تصادفات به دلیل سرعت غیرمجاز و عدم توجه به جلو رخ می دهد.

به گزارش خبر معتبر ـ  سرهنگ علی فراهانی عصر سه شنبه در نشست آموزشی بانوان فرهنگ‌یار ترافیک شهرستان دماوند، با اشاره به اینکه در سال ۹۹ حدود ۳۵.۶ درصد تصادفات فوتی جرحی جاده‌ها ناشی از سرعت غیرمجاز و عدم توجه به جلو بوده است اظهار داشت: حدود ۲۰ درصد مربوط به عدم رعایت سرعت مطمئنه بوده است.

فراهانی با اشاره به اینکه بیش از ۸۲ درصد تصادفات به دلیل سرعت و سبقت غیرمجاز، عدم توجه به جلو حین رانندگی و خستگی و خواب آلودگی است گفت: بر اساس تحقیقات صورت گرفته، حدود ۷ درصد از تولید ناخالص ملی هزینه تصادفات می‌شود که به علت بی احتیاطی صورت می‌گیرد.

وی افزود: هدف از آموزش‌های عمومی، بازآموزی قوانین راهنمایی و رانندگی، اشاعه رفتارهای صحیح ترافیکی در جامعه، کاهش آسیب‌ها و خسارات مادی و معنوی، کمک به بهبود وضعیت زیست محیطی شهر در سطح ملی، ایجاد انضباط ترافیکی و کاهش تخلفات و تصادفات است و طی سال ۹۹ حدود ۶.۵ درصد جان باختگان حوادث رانندگی کودکان زیر ۱۰ سال بودند.

جانشین رئیس پلیس راه شرق استان تهران عنوان داشت: کمربند ایمنی ۴۰ تا ۶۰ درصد از آسیب تصادفات را کاهش می‌دهد و تصادفات بانوان در سال ۹۹ بالغ بر ۴۳ هزار و ۲۷۵ فقره بوده که حدوداً در ۸.۴ درصد این تصادفات مقصر بودند.