تاریخ انتشار : یکشنبه 13 شهریور 1401 - 4:37
کد خبر : 358

نشست خبری متفاوت با شهردار پر تلاش پاکدشت؛

محمد خانی

شفافیت و روشنگری در مدیریت شهری وظیفه ماست/ کار شهرداری در این دوره شبانه روزی است/ فرصت خدمت را غنیمت می دانم/شهر متعلق به شهروندان است و توسعه شهری از روز اول مدیریت آغاز شد

شفافیت و روشنگری در مدیریت شهری وظیفه ماست/ کار شهرداری در این دوره شبانه روزی است/ فرصت خدمت را غنیمت می دانم/شهر متعلق به شهروندان است و توسعه شهری از روز اول مدیریت آغاز شد
شهردار پاکدشت در روز اول هفته کاری خود پس از پایان هفته دولت با اصحاب رسانه چکیده ای از گزارش عملکرد خود را در مدت ۹ ماه سکانداری مدیریت شهری تشریح و توضیح داد.

به گزارش خبرمعتبر از پاکدشت _ عصر روز شنبه نشست خبری چند ساعته حمیدرضا شیخ ویسی شهردار پاکدشت با حضور اصحاب رسانه و خبرنگاران در سالن جلسات این شهرداری برگزار شد.

شیخ ویسی پس از گذشت سه فصل از خدمت یا به عبارتی ۹ ماه خدمت خالصانه با تمام حواشی طول مدت مدیریت شهری توانست سربلند از این میدان قد علم کند و نشان پایان دادن به پروژه های نیمه تمام و اتمام پروژه های رقم زده توسط خودش را به نام خود بزند.

 

 

ساماندهی نیروی انسانی و جذب نیرو در شهرداری پاکدشت

شهردار پاکدشت در خصوص وضعیت جذب نیرو در این مدت زمان گفت: سه شرکت معتبر به اضافه نیروهای قراردادی شهرداری، چرخه نیروی انسانی این مجموعه را می چرخانند که باید اعلام کنیم ۱۳۷۷ نفر حقوق بگیر شهرداری می باشند که این به این معنی نیست که ما این تعداد کارمند پشت میز نشین داریم بلکه حدود هزار نفر از این نیروها متعلق به واحد‌های خدماتی،فضای سبز،عمران و موتوری می باشند که باید شهر با این وسعت کار را انجام بدهند.

 

فعال سازی کمیسیون های شهرداری پاکدشت

شیخ ویسی با بیان اینکه اکثر کمسیون های پاکدشت در گذشته فعال نبوده اظهار داشت: حدود دو سال از گذشت مدیریت شهری قبل از حقیر کمیسیون های ماده صد، ماده ۷۷ و … فعال نبوده و مردم پشت درهای منتظر تشکیل کمیسیون ها بوده اند که خداروشکر تمامی کمیسیون ها در حال انجام است.

وی افزود : موتور حرکت شهرداری هیئت عالی سرمایه گذاری می باشد که ما یکی از مشکلاتی که در گذشته با آن دست و پنجه نرم می کردیم بحث نوع سرمایه گذاری های بود که در گذشته اتفاق افتاده بود که الان ده ها پروژه های خوب ما درگیر مسائل قضایی و حقوقی می باشد.

 

 

فعالیت های فرهنگی و اجتماعی زیر بنای اصلی توسعه شهری است

شهردار پاکدشت با تاکید بر اقدامات موثر واحد‌های فرهنگی شهرداری و دیگر نهادهای همراه اظهار داشت: بخش های کالبدی و عناصر انسانی شهر از ارتباطی تنگاتنگ با یکدیگر برخورد هستند که اگر فیزیک شهر اشکال داشته باشد روی رفتار انسان ها تاثیر خواهد داشت که کار فرهنگی آن را اصلاح و موج سازی خواهد کرد.

شیخ ویسی با بیان اینکه اگر فرهنگ رفتاری مردم ارتقا نیابد همه خدماتی که شهرداری برای آن زحمت کشیده، تخریب می شود تصریح کرد: اگر فعالیت های عمرانی، خدمات شهری و سایر حوزه‌ های شهرداری را یک کفه ترازو حساب کنیم، قطعاً کفه دیگرش حوزه فرهنگی است.

وی با تاکید بر اینکه اگر بتوانیم فرهنگ را اصلاح کنیم در نقاط دیگر نیز توفیق بدست می‌آوریم ادامه داد: بحران هویت شهروندی چیزی‌ست که در پاکدشت مشهود است، لذا باید تاریخ شهر، تاریخ محلات و مشاهیر شهر را بخوبی مطالعه و بررسی کنیم و در حوزه افزایش تعلق خاطر شهری گام برداریم و شهرداری کار فرهنگی را در اولویت قرار داده است که به طور مثال اجرای جشن های محله ای تابستانه، اعیاد مختلف، اجرای سرود سلام فرمانده با جمعیت بی نظیر در قلب شهر و آیین اجتماع مردم در روز سیزدهم محرم الحرام نمونه بارز حرکت های اجتماعی و فرهنگی به همت شهرداری پاکدشت بوده است.

 

شهرداری پاکدشت تنها سه دستگاه اتوبوس دارد

شیخ ویسی با بیان اینکه در اجرای برخی مراسمات هرجا از ما اتوبوسی طلب شده با وجود اینکه سه دستگاه اتوبوس متعلق به شهرداری است و ۴۰ دستگاه متعلق به بخش خصوصی می باشد ما با اخذ مجوز از شورای اسلامی شهر پای کار برخی کارهای فرهنگی و اجتماعی بوده ایم و نسبت به پر اخت هزینه اقدام کرده ایم.

 

اصلاح و افزایش بودجه شهرداری به دوبرابر

شیخ ویسی شهردار پاکدشت در خصوص اصلاح و افزایش بودجه شهرداری از ۳۰۰ میلیارد تومان به ۶۰۰ میلیارد تومان خبر داد و گفت: در آبان ماه سال گذشته که بودجه شهرداری ۳۰۰ میلیارد تومان بسته شده بود را تحویل گرفتیم که امسال بودجه را به دوبرابر مبلغ سال گذشته رساندیم که بخشی از این مبلغ بودجه هزینه حقوق کارگران با وجود افزایش حقوق کارکنان و کارگران می باشد و بخش عظیمی از بودجه موضوع هزینه تمام شده پروژه های عمرانی و رفاهی می باشد.

شیخ ویسی در خصوص تحقق بودجه شهر پاکدشت تصریح کرد: مجموعه مدیریت شهری ۱۳۸ میلیارد تومان را از محل فروش املاک شهرداری پیش بینی کرده که تاکنون با وجود اقدامات عمرانی مناسب هنوز اقلام املاکی را نفروخته این و الباقی تحقق بودجه از طریق منابع درآمدی شهر که بحث عوارض،جرائم، ساخت و سازهای غیرمجاز و دیگر منابع سرمایه گذاری می باشد که همچنان در حال مطالعه و بررسی برای کسب درآمد پایدار برای شهر می باشیم.

 

شهرداری پاکدشت ماهیانه ۲۲ میلیارد تومان هزینه دارد

شهردار پاکدشت با اعلام اینکه هزینه ثابت شهرداری در طول ماه مبلغی بالغ بر ۲۲ میلیارد تومان می باشد اظهار داشت: هزینه های شهرداری پاکدشت با این کم‌و کیف هزینه ای بالغ بر ۲۲ میلیارد تومان می باشد که تا این لحظه توانسته ایم علاوه بر کارهای عمرانی،فرهنگی و هزینه های جاری شهرداری هیچ مشکلی نداشته ایم‌ و با استواری تمام کار را برای مردم خوب پاکدشت با قوت به جلو خواهیم برد.

 

 

شهرداری پاکدشت هفته دولت را با ۱۳ پروژه شروع کرد

شیخ ویسی در خصوص پروژه های مربوط به شهرداری پاکدشت در هفته دولت تصریح کرد: از ۹۳ پروژه شهرستان در هفته دولت که توسط فرماندار محترم اعلام شد ۱۳ پروژه بزرگ متعلق به شهرداری پاکدشت بوده است که با مبلغی بالغ بر ۶۳۹ میلیارد ریال اعتبار افتتاح و کلنگ زنی شد که به به صورت مداوم در حال پیشرفت می باشد که معدل شهرداری در پنج ماهه اول سال بالای ۳۰ درصد عمرانی می باشد که با توجه به دو ماه اول سال که شهرداری ها پیشرفت عمرانی نداشته اند ما آغاز کار داشته ایم.

 

 

باغ راه پاکدشت در ۴۰ شبانه روز به بهره برداری رسید

شیخ ویسی در خصوص پروژه باغ راه شهدای مدافع حرم تصریح کرد: با وجود کمبود برخی از معابر مناسب تفریحی و بانشاط در سطح شهر ما در مدت زمان کوتاه مدیریت شهری، محل نقطه ای را به جهت بهسازی سیمای بستر رفت و آمد شهروندان از میدان پارچین تا شهرک قائم را به ایجاد باغ راه که در طول ۴۰ روز به صورت شبانه روزی و جهادی به ثمر رساندیم که رضایتمندی بسیار بالایی را این گام به نام خود ثبت کرد.

وی گفت: از گذشته می دانستیم مشکل چند شهرک به دلیل نبود بستر مناسب تفریحی و نشاط آور شرایط را برای ساکنین مطلوب نکرده است که با ایجاد این باغ راه اکنون فضای این منطقه را به سوی توسعه رقم زده است.

 

 

کانال های سطح شهر پاکدشت سرپوشیده خواهد شد 

شهردار پاکدشت در خصوص سرپوشیده کردن برخی کانال های سطح شهر گفت: باتوجه به اینکه شهردار قبلی این موضوع را وعده کرده بودن ما پس از ورود به مدیریت شهری این موضوع را مطالعه و کار را آغاز کردیم که در فاز اول ۱۲ کیلومتر مورد مطالعه و در مرحله اجرا وارد شد با علم اینکه شهر پاکدشت ۳۲ کیلومتر کانال روباز دارد که قرار شد طبق برنامه ریزی این مهم در دستور کار قرار بگیرد.

شیخ ویسی در ادامه گفت: مجموعه شهرداری با اخذ مجوزات لازم از اداره آب منطقه ای استان تهران وارد عمل شد که در گذشته حتی این موارد انجام نشده بود که با پیگیری های لازم وارد فاز اجرایی شدیم.

شهردار پاکدشت در ادامه اظهار داشت: در مرحله اجرا این پروژه که با یک مشکل کارشناسی رو به رو شد  که یکی از کانال های آب به دلیل عرض ۱۰ متری نزدیک به ۲۰ میلیارد تومان به جهت سرپوشیده شدن تخمین زده شد که مبلغ قابل توجهی برای شهر محسوب می شد که مشاور شورای اسلامی شهر این کار را مقرون به صرفه ندانسته و اجرای پروژه به لوله گذاری و گذاشتن دال تغییر مسیر داد که به زودی تصمیمات کارشناسی جمع بندی و اجرایی خواهد شد.

 

 

ایجاد خط مترو در پاکدشت فعلا مشخص نیست/اولویت مدیریت شهری تکمیل و افتتاح کمربندی جنوبی شهر است

مدیر عالی شهری پاکدشت در خصوص گره های ترافیکی و مشکلات حمل و نقل اظهار داشت: ساخت مترو با هزینه های هنگفت در دستور کار سال هاست قرار گرفته است که تا به فاز اجرایی و بهره برداری برسد مدت زمان طولانی را به خود اختصاص می دهد که ما باید به فکر اولویت بندی های دیگر به جهت تسهیل در امر عبور و مرور شهروندان باشیم.

 

این مقام مسئول در ادامه گفت: اولویت اصلی مدیریت شهری پاکدشت بحث اتمام پروژه کمربندی جنوبی می باشد که مبدا آن از قیامدشت تا میدان پارچین می باشد ۴۵ متر عرض آن می تواند در دو مسیر رفت و برگشت ، گره ترافیکی مسیر امام رضا علیه السلام را روان و تردد در این مسیر را بدون ترافیک رقم بزند.

 

 

هدف شهرداری مرمت، بازسازی و مناسب سازی مکان های تاریخی است

شیخ ویسی درباره اقداماتی که در مدیریت شهری به منظور حفاظت از فضا‌های واجد ارزش‌های تاریخی انجام شده گفت: کلیه شهرداری‌ها و ادارات شهرسازی موظف هستند که نسبت به صیانت از معماری فاخر ابنیه تاریخی اقدام کنند. ما اصلا یک اداره‌ای داریم که مربوط به این ابنیه‌های تاریخی است و وضعیت کلیه این فضا‌ها و ابنیه‌های تاریخی توسط این اداره کل و همچنین شهرداری مناطق رصد می‌شود و اگر هرگونه فعل و انفعالی به خصوص درمورد آن بنا‌هایی که ثبت میراثی شده باشند اتفاق بیفتد تلاش می‌شود تا مالکان به طرف وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی هدایت شوند تا همه اقدامات با نظر کارشناسانه انجام شود.

وی در ادامه گفت: شهرداری با اختصاص مبالغی برای مرمت،بهسازی و تکمیل برخی بناهای تاریخی و میراثی اقدام کرده است که برخی از املاک مالکیتی دارد که با همکاری اداره میراث فرهنگی باید سرعت عمل بیشتری به خرج داد تا مکان های جذب توریست و گردشگر در این شهر فراهم شود.

 

سنگ فرش خیابان مامازند با مخالفت روبه رو شد

حمیدرضا شیخ ویسی با اشاره به اینکه سنگ فرش کردن خیابان بازار اصلی شهر که خیابان مامازند می باشد گفت: یکی از تصمیمات مدیریت شهری سنگ فرش خیابان بازار مامازند بود که در ترکیب شورای قبل با مخالفت برخورد کردیم و نظر مردم با اجرای این پروژه موافقت حداکثری بود که با برنامه های که برای آن خیابان داشتیم می توان گفت وضعیت بهتری نسبت به حال کنونی آن خواهد داشت.

شهردار پاکدشت در ادامه گفت: مسئولان ارشد شهرستان و کسبه آن خیابان نسبت به سنگ فرش و تکمیل بازاری آن خیابان واکنش بسیار مناسبی داشتند ولی به دلیل رضایتمندی اعضای شورا در سایه تصمیمات شهرداری این تصمیم را فعلا به تاخیر انداخته است که انشالله اگر ترکیب اصلی شورای کنونی موافق این طرح باشند طرح بازار مامازند از سر خیابان تا میدان شعبه چهره جدیدی به خود خواهد گرفت.

 

 

سدمعبر در سطح شهر ساماندهی می شود

شهردار پاکدشت در خصوص وجود معضل سد معبر در نقاط مختلف شهر گفت: با نظر قطعی دادستان محترم و راهور شهرستان پاکدشت و تدبیر لازم مدیریت شهری تصمیم بر تعیین محدوده و مکان خاصی برای هدایت و سکان وانت بارها در دست اقدام قرار گرفته که به زودی اعلام خواهد شد.

وی در ادامه گفت: مکان دیگری به جهت برپایی بازار روز با همکاری اتاق اصناف شهرستان درنظر داریم که طی تفاهم‌نامه ای منعقد گردیده است که آماده سازی آن با شهرداری و مدیریت بازار روز با اتاق اصناف شهرستان می باشد که در چند مسیر دست فروشان،وانت بارها فعال خواهد بود.

 

در انتصاباتم کار مهم بوده نه نگاه سیاسی

شیخ ویسی در خصوص تعامل با اعضای شورای شهر با توجه به تغییرات کابینه اصلی و هیئت رییسه شورای اسلامی دوره ششم بیان کرد: روزی که پست شهردار را قبول کردم پذیرفتم که با ۹ نفر باید تعامل داشته و خرد جمعی را سرلوحه قرار دهم.

 

وی گفت: در طول این مدت جناب آقای نجفی رییس شورای اسلامی پیشین با حمایت و درایت اتحاد شورا را مدیریت و امروز با پیشرفت محوری به همراه ۹ نفر عضو شورا توانستیم حرکت رو به جلو به دور از چالش داشته باشیم که تمام اعضای شورای شهر به همراه بنده بر این موضوع روشن واقف هستیم که اختلاف افکنی نفعی برای مردم نداشته و همواره در تلاش هستیم برای رشد و توسعه پاکدشت متمدن.

وی در ادامه گفت: قصد بنده خدمت به مردم می باشد و شبانه روزی کار کردن برای مردم افتخار من می باشد که تمام مجموعه شهرداری که در راس بنده و معاونین کار را بسته به زمان بندی نمی دانیم و شبانه روز باید برای مهد گل و صنعت تلاش کنیم که بیش از پیش روی ریل توسعه و پیشرفت قرار بگیرد.

 

ورودی شهر پاکدشت در دو ضلع تغییر خواهد کرد

شیخ ویسی شهردار پاکدشت در خصوص اصلاح و ایجاد بستر مناسب ورودی شهر پاکدشت اذعان کرد: نخستین چیزی که در ذهن هر گردشگر و یا مسافر در انجام سفرها اثر می‌گذارد، ورودی شهرها است زیرا تصویری از آن شهر را در ذهن او حک می‌کند.

وی با بیان اینکه ورودی شهر از لحاظ علمی و ذهنی در وجود گردشگر بسیار اثرگذار است و ساماندهی آن ضروری به نظر می‌رسد، افزود: این جایگاه مهم برای گردشگران خارجی و داخلی اهمیت زیادی دارد و ساماندهی ورودی شهرها باید در دستور کار باشد چرا که در هنگام ورود و خروج از شهر این ورودی‌ها هستند که اولین و آخرین تصویر را در ذهن گردشگر ایجاد می‌کند و با توجه به اینکه شهر پاکدشت پایتخت گل و صنعت در کشور می باشد استفاده از آلمان های مناسب در سطح شهر کافی نیست و باید با ایجاد دروازه معرفی در دو ورودی شهر این بستر را میسر سازیم.

شهردار پاکدشت در ادامه گفت: نصب و ترسیم المان ها در سطح شهر متناسب با رسوم،ظرفیت ها،آثار تاریخی و شخصیت های گوناگون طرح و نصب شده است و به زودی با استفاده از ظرفیت هنرمندان و صاحب نظران ورودی شهر تغییر اساسی خواهد داشت که میدان گل و گیاه در ورودی شهر از جمله اقدامات برجسته شهرداری در آینده خواهد بود.

 

 

از تمامی ظرفیت های علمی و پژوهشی استفاده خواهیم کرد 

شهردار پاکدشت در پایان با اشاره به استقبال از ظرفیت های علمی و پژوهشی در مدیریت شهری در هر زمینه ای اظهار داشت: وقتی مردم احساس کنند شهر مال خودشان است همه مسائل آن را خودشان کنترل می کنند؛ در نظام امت و امامت وحدت جامعه موضوعیت دارد و مردمی سازی در مدیریت از این نظر اهمیت دارد.

وی گفت: شهر نیز یک موجود زنده است که اگر بخشی از امورات شهر درست انجام نشود، عملکرد و تمام تلاش باقی دستگاه هم زیر سوال رفته و رضایتمندی حاصل نخواهد شد، شهرداری یک مرکز خدمت گذاری در تمام ابعاد به مردم شهر است و همه ما مؤظف هستیم تمام وظایف خود را به بهترین روش ممکن انجام بدهیم و با کار جهادی امورات شهر را به سرانجام برسانیم تا رضایتمندی عمومی را جلب کنیم که باید اعلام کنیم دست همه یاری دهندگان در خصوص توسعه و پیشرفت شهر متمدن پاکدشت را به گرمی می فشارم.

 

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 1 در انتظار بررسی : 1 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

پر بازدیدترین اخبار RSS جدیدترین اخبار مهرRSS اخرین اخبار خبرگزاری فارس