تاریخ انتشار : شنبه 5 آذر 1401 - 23:10
کد خبر : 775

خبرمعتبر بررسی کرد؛

شهردار پاکدشت از شورای شهر یک قدم جلوتر ایستاده است/تنور استیضاح شهردار داغ می شود؟

شهردار پاکدشت از شورای شهر یک قدم جلوتر ایستاده است/تنور استیضاح شهردار داغ می شود؟
خبرمعتبر_پاکدشت_پس از فراز و نشیب های بسیار در ششمین دوره از انتخابات شورای اسلامی شهر پاکدشت حمید رضا شیخ ویسی با حمایت های برخی سیاسیون و لیست ائتلاف منتخب آن روز توانست جایگاه سوم را در شورای اسلامی شهر به دست بیاورد که پس از تکیه بر کرسی شورای شهر تصمیم بر مدیریت شهری مستقل که شخص جایگاه ««شهردار »» می باشد در سر وی رقم خورد و پشت به رای اعتماد مردم در یک جایگاه مشخص جهت پیشبرد و پیشرفت شخصی برای جناب شیخ ویسی رقم خورد.

به گزارش خبرمعتبر _ شورای شهر پاکدشت با ریاست و تیم داری برخی ها شیخ ویسی را پس از کش و قوس فراوان به مسند شهردار شدن رساند که در وهله اول وی رد صلاحیت شد که دلیل آن را همگان به عدم تخصص و تجربه و رزومه ناچیز وی قلمداد کردند.

با پا فشاری برخی چهره های سیاسی ، اعضای شورای شهر پاکدشت بر انتخاب خود اصرار داشته و با ارتباط های سیاسی موجود حکم حمیدرضا شیخ ویسی در شهریور ماه سال گذشته توسط وزیر امضا شد و این اتفاق خوش برای شهردار بدون تجربه و تخصص در پاکدشت رقم خورد.

پس از سکانداری شهردار پر حاشیه این روزها جلسات بدون خروجی رونق گرفت و این موضوع تکرار مکررات شد و ایجاد یک صفحه اینستاگرام به نام شهرداری حتی نظافت خیابان ها و بازدیدهای شهردار را امان نمی داد و وظایف ذاتی شهرداری شد قوت لایموت رسانه شهرداری پاکدشت.

کمتر از یک سال با پدیده های قارچ گونه ساخت و سازهای غیرمجاز ، عدم اجرای شعارهای جناب، عدم شفافیت مالی نارضایتی مردم و اعضای شورای شهر را شکوفا کرد که در آخرین موضوع نزدیک به دو میلیارد تومان منبع درآمد شهرداری از سازمان پسماند. در طول دوماه معلوم نشد چه شد و چه عاقبتی پیدا کرد.

سرداری رییس شورای شهر پاکدشت در خصوص وضعیت شهر و عملکرد نامطلوب شهردار منتخب اظهار داشت: شهردار با حضور در جلسه شورای شهر پاکدشت توضیحات شفاهی را در خصوص نامشخص بودن مبلغ قابل توجه دوماهه درآمد شهرداری از پسماند ارائه کرد که اعضای شورا در این راستا قانع نشده و مقرر گردید به صورت مکتوب شهردار پاسخگوی این موضوع باشد و پس از گذشت چند هفته حتی با رسانه ای شدن این موضوع جای سوالاتی را در ذهن ها می گذارد که علت و عامل این موضوع کیست ؟ باتوجه به اظهارات شهرداری نسبت به اینکه این مبلغ به حساب شهرداری نیامده و در جایی هزینه نشده است این مبلغ میلیاردی صرفاً کجاست؟

نکته قابل توجه در عملکرد شهردار پاکدشت عدم پاسخ و روشنگری در برابر عملکرد خود و حوزه مسئولیت وی می باشد که دیده می شود برخی چهره های که حامی وی برای گرفتن این پست شهری بوده اند عقب نشینی کرده و نسبت به عملکرد وی هیچ دفاعی تاکنون نداشته است.

در گفتگوی خبرمعتبر با رییس شورای اسلامی شهر پاکدشت دریافتیم که حتی پروژه های سطح شهر بدون روند تشریفات قانونی و مقررات توسط شهردار صورت گرفته و برخی پیمانکاران هم حساب خود را با شهرداری تسویه و برخی از این پروژه ها در حال انجام است که به دلیل تخلفات محرز جلوی این موضوع گرفته شده است.

با توجه به سیل قابل توجهی از تخلفات گوناگون در شهرداری و ناتوانی لوکوموتیو مدیریت شهری در راستای رضایت شهروندی و توسعه محوری اختیارات مالی شهردار پاکدشت توسط شورا کاهش پیدا کرد و با توجه به اینکه در برخی شهرهای مجاور با کوتاه ترین عدم پاسخگویی شهردار به نمایندگان مردم در صحن شورای شهر به استیضاح سرانجام شد باید گفت زور شورای شهر تاکنون به شهردار منتخب که پیش از این یکی از اعضای شورای شهر بوده است نرسیده است و همچنان نه تنها پاسخگوی شورای شهر بلکه پاسخ مطالبه گران را نداده است.

گفتنی است طبق شنیده ها جناب شهردار گام بعدی را به سوی بهارستان و ساختمان مجلس شورای اسلامی برداشته اند که باید اعلام داشت حوزه وظایف نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی گسترده تر از اداره یک شهر است و با این وضعیت موجود مدیریت یک ساله هنوز جای تجربه و تخصص لازم است.

از مسئولان نظارتی انتظار می رود به دایره تخلفات محرز ورود کرده و شورای اسلامی شهر نسبت به عملکرد شهردار خود پاسخگو باشند و شهر را جای آزمون و خطا ندانسته و هرچه زودتر نسبت به این وضعیت با همدلی و همراهی سامان ببخشند.

 

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

پر بازدیدترین اخبار RSS جدیدترین اخبار مهرRSS اخرین اخبار خبرگزاری فارس